Konkurs Koło 2020

Żyjemy w czasach, gdzie natura w miastach staje się ważniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Rosnący przemysł w coraz większym stopniu niszczy naszą ziemie oraz tereny bliskie człowiekowi. W wyniku tych czynników, człowiek zaczął coraz bardziej utożsamiać się z natura poprzez wszelkie akcje związane z ochroną roślin i zwierząt, co tym samym pokazuje, że tęsknimy za odpowiednio zdrowym trybem życia.

Od kilku lat zaczęło być modne stawianie tężni solankowych w miastach, gdzieś w pobliżu parków i deptaków miejskich. Stąd pomysł zaprojektowania budynku, który będzie połączeniem toalet oraz tężni solankowej. Z uwagi na to, że budynek ma stanąć w zabytkowej część miasta, jego bryła jest interpretacją współczesnego klasycyzmu. To pewnego rodzaju organiczna architektura, która staje się przyjazna człowiekowi mieszkającemu w mieści. 

Budynek zaprojektowany z bloczków komórkowych, ocieplony, o konstrukcji słupowej. Dach wyłożony blacho – dachówka o odcieniu turkusowym. Otwory drzwiowe wykonane są z mlecznego szkła o odcieniu ciemnej zieleni. Tężnia ma pod swoją konstrukcją zbiornik wodny. 

Wyposażenie łazienki:

-Umywalka Koło traffic 60cm 

-Pisuar Koło Nova Pro Alex 

-Miska ustępowa Nova Pro Premium 

-Przycisk spłukujący Eclipse 2

– Poręcz łukowa Lehnen Funktion 85 cm

– Zestaw technik gk bez barier

  • Category

    Konkursy
  • Miejsce

    Łazienki Królewskie - Warszawa